PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10208}

Krew bohaterów

The Blood of Heroes
7,1 4 070
ocen
7,1 10 1 4070
6,0 3
oceny krytyków
Krew bohaterów
powrót do forum filmu Krew bohaterów

O filmie Krew bohaterów słyszałem jakby przez przypadek, co mnie cholernie zdziwiło. Ciekawa obsada, świetny scenarzysta, klimat rodem z Mad Maxa, bardzo wysoka średnia - dlaczego jest tak mało popularny? Początkowo myślałem, że to typowy akcyjniak klasy B żerujący na popularności Mad Maxa, ale jest trochę inaczej. Ciekawy pomysł - jest to jakby dramat sportowy w postapokaliptycznym świecie. Sport jaki uprawiają bohaterowie to taki mix futbolu amerykańskiego z walkami gladiatorów - zasady podobne co w tym pierwszy, tyle że dodatkowo zawodnicy walczą za pomocą pięści i broni obuchowej, na dodatek dozwolone są chwyty. Narracja jest bardzo oszczędna - mało dialogów, ekspozycji, relacje bardziej opierający się na gestach. Jesteśmy dosłownie wrzuceni w sam środek akcji, nikt nie tłumaczy co jest grane, wszystkiego dowiadujemy się z czasem, z kontekstu. Oglądałem wersję rozszerzoną i dodam też, że brakuje patosu typowego dla dramatów sportowych. Historia jest prosta, ale nie jest też głupia i banalna. Jedyne czego mi tutaj brakowało, to rozwoju niektórych postaci (Milbur i Cimber). Choć czuć skromny budżet, to wizualnie prezentuje się wyśmienicie - kostiumy rodem z Mad Maxa, dopracowana charakteryzacja, plenery przyjemne dla oka. Muzyka jest ok, niewiele mogę o niej napisać. Obsada jest całkiem niezła, poza nazwiskami widocznymi na okładce występuje jeszcze Hugh Keyas-Byrne którego możemy kojarzyć z roli czarnych charakterów filmów o Mad Maxie. Film bez wątpienia warty obejrzenia. Ogląda się z zainteresowaniem, momentami są silne emocje. Dobra gratka dla fanów postapo z Mad Maxem na czele.

szmyrgiel

Właśnie sobie robię powtórkę Mad Maxów i pewnie zaraz po tym kolejna przebieżkę po naśladowcach. Ten tytuł zawsze omijałem właśnie ze względu na nieinteresującą tematykę. Sport w postapo? Really? Było nie było madmaxopodobne ogląda się dla pościgów i wybuchów, nie żeby oglądać... mecz? :D No ale fakt że w tym filmie występuje Keays-Byrne jakoś jednak obliguje do rzucenia okiem... No i D'Onofrio o którym sobie przypomniałem po Jurassic World. Trzeba będzie "odhaczyć" choć obawiam się że będzie to ciężki seans.

rozkminator

No ja też nie przepadam za sportem, ale to coś trochę innego- połączenie amerykańskiego fotballu z walką gladiatorów. Drużyny walczą ze sobą za pomocą broni (kije, łańcuchy), czasem nawet na śmierć i życie, a wygrany zbiera uznanie, status, nawet władzę. W Mad Maxie jest kult samochodów, a w Krwi Bohaterów kult "sportu". Radzę się nie zniechęcać ;)

szmyrgiel

Hmm obejrzałem trailer i faktycznie trąci to trochę walkami z "Beyond Thunderdome", może się skuszę, choćby dla klimatu i aktorów :)

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Jak widzę film do dziś wzbudza emocje, zarówno jeśli chodzi o wrażenia po obejrzeniu, jak i opisy filmu, które niestety nie zawsze kogoś potrafią zachęcić do obejrzenia, a szkoda, bo tracą okazję do zobaczenia dobrego kina.

Kto nie widział wędrujących Juggersów, ten nie poznał jednego z ciekawszych światów post-apo ;)

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Ja polecam, zajebisty film, niebanalna fabuła i mistrzowska końcówka. Sport w postapo brzmi dziwnie, ale świat wykreowany jest naprawdę kozacko.

rozkminator

Odhaczyć Krew Bohaterów? Człowieniu ja się na tym wychowałem i do tego wracam. Genialny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones