PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34335}
7,8 1 139
ocen
7,8 10 1 1139
9,3 3
oceny krytyków
Ludwig
powrót do forum filmu Ludwig

dramat władzy

ocenił(a) film na 8

bardzo obszerna (pełna wersja trwa blisko 4 godziny wbrew temu co podaje filmweb) i rzetelna opowieść o rządach Ludwika II spod ręki mistrza Viscontiego. świetny Berger w roli tytułowej, piękna Romy Schneider jako Sissi i epicki rozmach który porywa możliwością obcowania z wielkim kinem. godne polecenia.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Tak właśnie skończyłem oglądać, mam wersję 5 częściową, każda trwa ok. 50 min. Film rzeczywiście dopracowany w każdym calu, Berger zagrał chyba swoją rolę życia, bardziej mi się podobał niż w "Zmierzchu bogów", a i w tamtym filmie zagrał świetnie. W ogóle obsada została dobrana świetnie: Berger, Schneider, Frobe i inni. Odczuwam tylko lekki niedosyt ze strony muzycznej wydawałoby się, że powinien być przepełniony muzyką Wagnera, a film jest wręcz cichy. Nie wiem czy to celowy zabieg, ale np w "Śmierci w Wenecji" muzyka Gustawa Mahlera tworzyła niesamowity nastrój. Wydaje się, że film nieco za długi, kilku dość pobocznych wątków można byłoby uniknąć, uważam, że wtedy film ten stałby się bardziej przystępny. Co wcale nie zmienia mojej pozytywnej oceny dzieła Viscontiego, który po raz kolejny udowodnił swaje mistrzostwo.
A tak na marginesie Visconti popełnił drobny błąd historyczy - książę Otto został uznany za szalonego około roku 1875, a więc już po zjdenoczeniu Niemiec natomiast w filmie, reżyser umiejscawia ten fakt przed zjednoczeniem.
7/10

emilio1986

Witam ;) Mam pytanie w jaki sposób udał wam się pooglądać ten film i czy oglądaliście go w polskiej wersji językowej ? Szukam tego filmu w polskiej wersji językowej już kilka miesięcy i nie mogę znaleźć ... ;( Czy jesteście w stanie mi pomóc ? Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje ;)

ocenił(a) film na 8
karo_16_10

Oryginał z napisami w języku angielskim. Przynajmniej o innej alternatywie mi nie wiadomo. No, chyba, że jakaś telewizja zdecyduje się wyemitować.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Ja oglądałem po włosku z angielskimi napisami. Według mojej wiedzy z filmów Viscontiego na nośnikach cyfrowych wydano niestety tylko Śmierć w Wenecji.

ocenił(a) film na 10
karo_16_10

ja mam 5-czesciowy film + polskie napisy

Sisi_188

a masz może jakieś linki, z których mogłabym go pobrać, lub zobaczyć online ?

ocenił(a) film na 10
karo_16_10

Mój chomik : sisi199

folder "Ludwig 1972"

Nie chciało mi wkleić linku...

Sisi_188

Dziękuje ;)

ocenił(a) film na 10
karo_16_10

Proszę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones