PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723664}

Mój przyjaciel orzeł

Brothers of the Wind
6,5 2 208
ocen
6,5 10 1 2208
Mój przyjaciel orzeł
powrót do forum filmu Mój przyjaciel orzeł

Urzekający

ocenił(a) film na 8

Zdjęcia, przyroda wgniatają w fotel, nie jest to typowy familijny film, powiedziałbym raczej, że jest to film przyrodniczy z fabułą, która też jest zresztą pouczająca zarówno dla młodego jak i starszego widza. Półtora godziny cudownego relaksu na łonie natury, można poczuć się jej częścią właśnie dzięki rewelacyjnej pracy operatora kamery i reżysera. Polecam miłośnikom przyrody :)

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Właśnie nastawiłem się na typowy familijny film, a tymczasem dostałem coś innego, z głębszym ładunkiem emocjonalnym i z realistycznymi scenami polowań, co mnie miło zaskoczyło.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Jakoś tak bez echa ten film u nas przeszedł, a szkoda bo naprawdę fajny i wartościowy film.

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Bo w sumie to jest taki film trochę dla nikogo, no może dla fanów przyrody. Niby kierowany do dzieci (grany w końcu z dubbingiem), ale dla dzieci nieodpowiedni, trochę zbyt brutalny, a wątek syna i ojca ma dosyć duży ciężar psychologiczny. Prędzej dla nastolatków... Sądzę, że w latach dziewięćdziesiątych zrobiłby niemałe wrażenie, kiedy królowały takie filmy jak "Uwolnić orkę".

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Dokładnie, zgadzam się z Tobą w 100 procentach, dobrze napisane. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Jako film przyrodniczy super, góry rewelacyjne, sceny polowań i walk też. Szkoda, że nie wysilono się ze scenariuszem. Mnie się też dubbing nie podobał, no ale cóż. Dzisiaj od dzieci nie wymaga się umiejętności czytania, więc dubbing musiał być.

ocenił(a) film na 8
mondeo117

Zgadzam się w pełni z tym co napisałeś,bardzo fajny film,wciągający i odprężający w sam raz na weekend.Trochę mi przypominał film Bella i Sebastian,tylko tu zamiast Wielkiego psa wystąpił orzeł :D.

ocenił(a) film na 8
jazdowicz2666

DOKŁADNIE :)

ocenił(a) film na 1
jazdowicz2666

I tak samo realistyczny jak Bella i Sebastian. Fantastyczny film.

Dolce_far_niente

Owszem bo nikt tez nie oczekuje filmu dokumentalnego :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Mógłby być mniej odrealniony, wtedy oglądanie filmu z dzieckiem nie wymaga tyle tłumaczenia :) niemniej cenię inne opinie.

Dolce_far_niente

Doceniam to że cenisz inną opinie - Dla mnie fabularnie był bardziej realny, niż właśnie ''Bella i Sebastian'' ;) .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones