PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34909}

Max i ferajna

Max et les ferrailleurs
7,3 832
oceny
7,3 10 1 832
Max i ferajna
powrót do forum filmu Max i ferajna

Po okruchach zycia Sautet poszedl za ciosem i nakrecil na pozor sensacyjny obraz, a w rzeczywistosci dramat psychologiczny.
Policjant ktory wykorzystujac instytucje prowokacji w ostatecznosci przegrywa ze swoim uczuciem.
Ponad czasowe i jak zagrane przez Romy Schneider i Michela Piccoli. Polecam.

torgm

niestety film się trochę zestarzał, mówię min. o sposobie narracji, prowadzenia akcji, kamery, a już sposób umierania w wyniku postrzału :) panowie bezpiecznie układają się na ziemi....

tisoc

i zastygają w bezruchu...
ech ten realizm, który niestety w dzisiejszych czasach stał się nadrealizmem..

ocenił(a) film na 10
tisoc

Film nakręcony przed pół wiekiem w najmniejszym stopniu się nie zestarzał. Cudowna gra pary głównych aktorów prowadzonych przez mistrza subtelnej psychologii Claude Sautet.

frequentviewer

a kiedy widziałeś go ostatnio? na początku lat 70-tych?

ocenił(a) film na 10
tisoc

Wczoraj

frequentviewer

I nie widzisz wszystkiego o czym napisałem? może "Cudowna gra pary głównych aktorów" przesłania ci wszystko inne, a przede wszystkim obiektywny odbiór tego filmu.....

tisoc

Ja widziałem go wczoraj i niestety mnie rozczarował pod względem narracji, wyjaśniające kto jest kim i w jakim relacjach są ze sobą, ostatecznie film mnie niestety wymęczył. Ostatecznie moja ocena to jedynie cztery gwiazdki, ponieważ widziałem kryminały, które bardziej angażowały moją uwagę. Mogę poznać twoją ocenę, ponieważ nie masz ocenionej produkcji w formie gwiazdek.

buterfly

oczywiście, już uzupełniłem ocenę.

tisoc

Zarówno w ocenie pisemnej, jak i liczbowej można rzec, że się zgadzamy. Polecasz może inny kryminał, który miałeś okazje oglądać, a który przypadł ci do gustu, chętnie też obejrzę.

buterfly

Mówisz o kryminale francuskim?

tisoc

To już zależy od ciebie :) Jestem ciekaw twoich propozycji. 

buterfly

masz dostęp do ocenionych prze ze mnie filmów więc czym chata bogata :)

tisoc

Przyznam, że nie zaglądam do ocen znajomych przeważnie, jak już obejrzę daną produkcję, aby porównać oceny :) hiszpański film Contratiempo (2016) mimo skrajnych opinii to według mojej oceny jeden jako suspens spełnia swoją oczekiwania aż do finału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones