Norm Lewis

5,9
219 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Norm Lewis

Ale jak można dobrać do roli Javerta czarnoskórego? Tak samo do Neptuna.

kubiszon619

Chodzi im głównie o głos, prawda? Można przymknąć oko na takie detale, chodzi mi o to, że facet jest świetny. Jasne, że Javert nie mógł być w tamtych czasach czarny - czarny Neptun też dziwnie wygląda, ale z drugiej strony - kogo oprócz ciebie to obchodzi? Jakby kiedyś biali albo żółci byli niewolnikami/traktowani z góry gorzej to dzisiaj nie moglibyśmy grać oficerów i syrenek? Serio? Trochę to dla mnie dziwne.

Joney

Tak samo mi przeszkadzało, że Eponinę na koncercie z okazji 10 lecia grała Azjatka. Po prostu oko nie może się przyzwyczaić.

kubiszon619

Z okazji 25 lecia grała Fantine, też trudno było Ci patrzeć?

Joney

25 lecie mi się w ogóle nie podeszło. 10 lecie tak, jak najbardziej.

kubiszon619

Muszę Ci coś powiedzieć. Postaraj się nie dostać zawału, dobrze? Najlepiej usiądź. Okej, siedzisz? To jedziemy: We Francji w XIX wieku byli czarni ludzie. Ach! Wiem, szokujące. Oddychaj spokojnie. Wdech... wydech...

leniwa_cisza

Zdaję sobie z tego sprawę. Ale taki Murzyn raczej nie pełnił funkcji, jaką jest inspektor policji. Tym bardziej, że w tamtym czasie ranga ta była zdecydowanie ważniejsza, niż teraz.

kubiszon619

Po pierwsze, ranga Javerta została wymyślona przez Hugo, więc jej "ważność" jest tu mocno względna. Po drugie, dlaczego czarny nie miałby być inspektorem francuskiej policji w XIX wieku? Do tego czasu Francja miała już przynajmniej jednego czarnego generała i nie zapominajmy o czarnym pułkowniku na czele pułku złożonego z samych czarnych. Ale Tobie się nie wydaje żeby czarny mógł być policjantem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones